Összefoglaló 2023. szeptember 10., vasárnap

Füzesabonyi SC - DVTK 21-33 (10-15)

A Füzesabony otthonában kezdte a 2023/24-es NB II. C csoportos bajnoki idényt a DVTK. A piros-fehérek az első félidő közepétől tudtak ellépni a hevesiektől, majd a mérkőzés végére magabiztos, 12 gólos előnyt alakítottak ki megszerezve a két pontot a szezonnyitón.

A füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnokában indult útjára először a labda az idei szezonban a Diósgyőrnek. Molnár András együttese az első fordulóban 16 percig fej-fej mellett haladt a hazai csapattal (6-6), amit követően rövid idő alatt négy góllal is el tudtak lépni egy hazai piros lapos kiállítás után (6-10). A 21. percben ugyan a Füzesabony két gólra vissza tudott zárkózni (8-10), ám egy vendég időkérdés újra más fokozatba kapcsolt a Diósgyőrt, amely így 10-15-ös előnnyel zárta a félidőt.

A második játékrész elejétől folytatódott a folyamatos piros-fehér előnyépítés. A 40. percben már hét gól volt a két csapat között (14-21), öt perc múlva pedig egy jó periódusnak köszönhetően már két számjegyű lett a különbség (14-24). A DVTK az utolsó 15 percben is növelni tudta előnyt, és végül 21-33-as győzelmet aratva megszerezte a két pontot a Füzesabony otthonában.

A találkozón Kohlrusz Levente 8 gólig jutott, míg Gulácsi Bálint hat-, Szepesi István és Kiss Róbert pedig négyszer-négyszer vették be az ellenfél kapuját.

Férfi kézilabda NB II. C csoport

Füzesabonyi SC – DVTK 21-33 (10-15)

Füzesabony, Teleki Blanka Általános Iskola Sportcsarnok

A mérkőzés részletes jegyzőkönyve

Molnár András vezetőedző: Szombaton már kitettük az indexet és elkezdtünk visszatérni a helyes útra.

1. forduló eredmények

Füzesabonyi SC - DVTK 21-33

Acélváros KK - Váci FKA 28-28

Szinvaparti KSE Miskolc - Csépe Salgótarjáni SKC 22-29

Gödöllői KC - Veresegyház VSK 27-21

A DVTK a 2. fordulóban hazai pályán is bemutatkozik, szeptember 16-án, szombaton 17 órától a Gödöllő látogat a Generáli Arénába, ahová a belépés a szezon egésze során ingyenes a szurkolóknak.